کاربری‌ها

آیلند، سرزمین ایرانیان است، شهرکی اقامتی، تفریحی، تجاری و ورزشی در کلاس بین‌المللی که برای ایجاد سبک ایده‌آل زندگی برای همه ایرانیان توسط شرکت توسعه سیاحان سرزمین ایرانیان پایه‌گذاری شده است.

کاربری‌های متنوع مجموعه آیلند همچون مجموعه‌های ورزشی- تفریحی جذاب و منحصر به فرد، مراکز خرید، گردشگری و تفرجگاه‌های زیبا، محله‌های شهری با تم‌های متفاوت کلاسیک و مدرن، برخورداری از مزایای منطقه ویژه اقتصادی در قالب ۲۴ پروژهتعریف شده است.
آیلند، مفتخر به دریافت عنوان اولین و بزرگترین مجموعه‌ با ویژگی چندکاربری در کشور است. هم‌افزائی ناشی از جای‌گیری این کاربری‌ها به صورت یک مجموعه و ارتباطات در نظر گرفته شده برای جانمایی پروژه‌های مختلف در کنار یکدیگر یکی از مهمترین مشخصه‌های این مجموعه است.

 

اطلاعات تکمیلی

سرزمین ایرانیان در زمینی به مساحت 1400 هکتار، دارای 24 کاربری و در سه بخش مجزای اقامتی، تفریحی و کسب و کار تعریف شد و نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی به تهران است. از ویژگی های این پروژه می توان به وسعت بالای مساحت تحت پوشش، استفاده از مشاورین تراز یک خارجی و داخلی به منظور طراحی قسمت های مختلف این پروژه ملی، تنوع کاربری ها (به خصوص کاربری هایی که برای نخستین بار در ایران تعریف شده اند) و حضور سرشناس ترین مدیران کشور به عنوان مشاوران و اعضای کمیته های راهبردی پروژه اشاره کرد که همگی از عوامل افزایش اهمیت و جایگاه عالی این پروژه محسوب می شوند. منطقه زرندیه نیز به دلیل برخورداری از مزایای طبیعی و موقعیت استراتژیک مطلوب، از دیرباز مکانی آباد و امن به شمار می آید که پوشش گیاهی متنوع و طبیعت حاصل از همجواری با رودخانه شور، بستری مناسب برای خلق فضایی ییلاقی، تفریحی و ورزشی را فراهم آورده است. سرزمین ایرانیان با وجود تقسیم بندی هوشمندانه به دو ناحیه (Zone): یک: عمومی، تفریحی و تجاری و دو: مسکونی-اختصاصی، امکان استفاده بازدید کنندگان به صورت آزاد و یا استفاده کنندگان اختصاصی در قالب خریداران ویلاهای مسکونی را فراهم آورده است. ناحیه عمومی این پروژه شامل پیست فرمول 1، بخش تجاری مرکزی (شامل دفاتر کار، شرکت هایی که قصد فراغت از مالیات و عوارض گمرکی دارند و شرکت های چند ملیتی)، انبار و پیست های خاکی، شهر خودرو (Car City)، مرکز تجاری، شهر بازی، پارک آبی، کارتینگ و پیست اسب سواری است.