برای پنجمین سال متوالی اتفاق افتاد
کمک‌های مومنانه منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان به مستمندان

 مراسمی با حضور نمایندگان مردم ساوه، رباط‌کریم پرند و بهارستان و ائمه جمعه و مقامات استانی استان ‌مرکزی بیش از ۲هزار بسته ارزاق کمک‌های مومنانه تهیه شده توسط منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان (آیلند) برای ارسال به مستمندان در اختیار مسئولان کمیته امداد قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی آیلند، عصر دوشنبه ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳ منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان(آیلند) در حضور جمعی از مقامات استانی از استان‌های تهران و مرکزی و نمایندگان مردم ساوه و رباط‌کریم و پرند در مجلس شورای اسلامی بود تا پنجمین مراسم کمک‌های مومنانه ویژه ماه مبارک رمضان را به خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی منطقه برساند.
در این مراسم، که به همت منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان و گروه مالی گردشگری برگزار شد،حجت الاسلام والمسلمین سبزی نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی ضمن تمجید از بانی شدن یک منطقه ویژه اقتصادی برای این کار خیر از نیاز کشور به افزایش چنین اقدامات فعالی در سالی که مزین به نام حمایت از تولید است، شد و اذعان داشت بسیاری از فعالان اقتصادی در صورت حمایت از سوی نهادهای دولتی این آمادگی را دارند تا اقدامات جهادی برای توسعه کشور در فقرزدایی بردارند.

این نماینده مردم ضمن اشاره به اهمیت توسعه مناطق ویژه اقتصادی با تقدیر از بانیان این مراسم، به جایگاه ویژه منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان در توسعه استان مرکزی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد با حمایت‌های همه‌جانبه کشوری این پروژه عظیم هرچه زودتر به بهره برداری برسد.
همچنین حجه الاسلام والمسلمین نوروزی نماینده مردم رباط کریم و پرند که دیگر مهمان این مراسم بود گفت:«آنچه سبب شده سعی‌ کنم همه ساله در این مراسم حاضر باشم، خالصانه بودن نیت بانیان این مراسم است. خاندان موسوی و تک تک بانیان این مراسم با تمام وجود برای کمک رسانی به مردم منطقه پای کار هستند چه در ماه‌های رمضان و چه در ایام اربعین و اتفاقات دیگر.

شما ببینید ما کلی مسکن مهر یا شهرک‌هایی در کشور داریم که اکثرا روی معادن خاک یا زمین های کشاورزی بنا شدند اما سرزمین ایرانیان حاصل یک فکر نو است که آبادانی را بر بستر زمینی بایر انجام داد و ببینید چطور این بیابان خشک را در منطقه مامونیه و زرندیه به آبادانی رسانده و انشالله می‌تواند الگویی برای شهرسازی در سایر نقاط کشور باشد. همه امکاناتی که انشالله برای مردم دو استان تهران و مرکزی با افتتاح پروژه در دسترس قرار می‌گیرند. من به شخصه تا روزی که بتوانم و عمری باشد سعی می‌کنم هر تلاشی از دستم بر می‌آید برای کمک به افتتاح نهایی این پروژه انجام دهد و امیدوارم که با همدلی همه مسئولان هرچه زودتر شاد خبرهای خوشی باشیم.»
حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه زرندیه به عنوان یکی از بانیان این امر خیر درباره این رویداد گفت:«این بار اول نیست که دوستان عزیزم در منطقه ویژه ایرانیان اینچنین به مسئولیت اجتماعی خود در قبال مردم منطقه می‌پردازند. از سال اول کرونا و پیام رهبر معظم انقلاب که این مجموعه بیشترین میزان کمک‌های مومنانه را در استان برای خانواده‌های تحت پوشش نهادهای خیریه داشت تا امروز همه ساله این مراسم هرسال باشکوه‌تر برگزار می‌شود. برای من هم سعادتی‌ست که هرساله در کنار این بزرگواران باشم. خانواده آقای موسوی و همکاران‌شان در این سال‌ها برای آبادانی منطقه زحمات بسیاری کشیدند و امیدوارم هرچه زودتر شاهد افتتاح این پروژه عظیم که انقلابی بزرگ در خدمت‌رسانی به مردم استان مرکزی و تهران است باشیم.»
مهندس مهری فرماندار شهرستان زرندیه هم با تقدیر از بانیان این مراسم به تشریح ابعاد این پروژه بزرگ اقتصادی پرداخت و دکتر سید احمد موسوی بنیانگذار منطقه ویژه ایرانیان ابراز امیدواری کرد با توسعه این منطقه در سال بعد بتوان میزان برنامه‌های مسئولیت اجتماعی این مجموعه را در خدمت‌رسانی به مردم چندین برابر کرد.